Wojciech Kalinowski

phukamieniarstwo@gmail.com

+48 600 423 689
     +48 85 7428012

Blaty

      W ostatnich latach blaty kamienne cieszą się coraz większą popularnością. Niesłabnące zainteresowanie tym materiałem spowodowane jest niewątpliwie tym, iż kamień pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od tego w jakim stylu zostało ono urządzone – nowocześnie, klasycznie, minimalistycznie czy z przepychem. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór kamienia o bogatej gamie kolorów – pozwoli to dobrać odpowiedni materiał do Państwa oczekiwań.

      W naszych domach to kuchnia często stanowi centralne, najważniejsze miejsce. Spotykają się tam domownicy przy przygotowywaniu wspólnych posiłków czy przy porannej kawie. Jest miejscem ciekawych spotkań i ważnych rozmów. Dlatego istotnym jest, by dodać temu miejscu uroku, ocieplić jego wnętrze, nie zapominając o funkcjonalności, jaką ma pełnić kamień w naszej kuchni. Najchętniej wybieranym materiałem na kuchenne blatygranity i konglomeraty kwarcowe. Ze względu na właściwości fizyczne blatów granitowych i blatów z konglomeratu bardzo łatwo będzie utrzymać w kuchni czystość. Blaty te będą odporne na wilgoć, temperatury i ścieranie, zachowają piękny wygląd na długie lata. Blaty marmurowe rzadziej wybierane są do kuchni z uwagi na to, iż są dość wymagające w utrzymaniu – chłoną wilgoć, łatwiej będzie je porysować, a pod wpływem plam mogą się szybko odbarwić.

      Mimo, iż marmur nie do końca sprawdza się jako materiał na blaty kuchenne, to już w łazienkach będzie prezentował się nienagannie, zachowując swoją użyteczność na długie lata. Przy wyborze kamiennych blatów łazienkowych możemy pozwolić sobie na większą różnorodność materiałów czy barw.  Blaty marmurowe, granitowe świetnie komponują się np. z drewnem – to połączenie naturalnego piękna ociepli i doda uroku każdej, nawet najmniejszej łazience.

Galeria


Zobacz